"אומץ לב"

אריה אבנרי, יו"ר הנהלת תנועת אומ"ץ אודות ספרו "אומץ לב" שמסכם 25 שנים של מאבק בשחיתות שלטונית
השחיתות וסוכני המוסר שלה / הארץ
09/10/2015

ספרים על השחיתות בישראל שכדאי לכם לקרוא / הארץ
06/10/2015

אריה אבנרי מדבר: השחיתות הגיעה גם אל מערכת המשפט/מידה
26/08/2015

אריה אבנרי נלחם כבר 25 שנה בשחיתות הציבורית: "לא אסתום את הפה"/מעריב
24/08/2015אריה אבנרי, עיתונאי ויו"ר הנהלת תנועת אומ"ץ: מוציא ספר חדש: אומץ לב- 25 שנות מאבק בשחיתות השלטונית. בהוצאת טפר - רדיו צפון
07/08/2015


סרט הטקס
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

צילום: מומי - אומ"ץ מעניקה "פרס ניחומים" למשפחת אבנרי
17/06/2015


צילום: מומי אלבז - אריה אבנרי כמה מילים על הספר ומודה למברכים.
17/06/2015


נשיא המדינה ראובן ריבלין קיבל היום עותק של ספרו החדש של אריה אבנרי "אומץ לב" (25 שנות מאבק בשחיתות השלטונית) באירוע של עידן חדש פורם עמותות הפועלות למען טוהר המידות. אבנרי אמר לנשיא שכל ההכנסות ממכירת הספר יועברו לתנועת אומ"ץ.
16/06/2015


"מנהל מקרקעי אריאל": השחיתות במשפחת שרון/NRG
08/10/2015

אתה מתעד את היסטוריית המאבק בשחיתות בישראל. זה מסמך סופר חשוב. ישר כוח!
אופיר פינס
15/08/2015


לאריה אבנרי היקר:
סיימתי לקרא את ספרך "אומץ לב" ואני חייב לומר לך שמעולם לא הותיר אותי ספר ,וקראתי רבים בחיי , בהלם ודיכאון נוראי כמו ספרך זה . למרות שהכרתי רבים מהאירועים והמעללים שמתוארים בספר מהתקשורת זה מזעזע כל פעם מחדש לאיזה תהומות של שחיתות ואנרכיה והעדר תפקוד ממשלי הידרדרה המדינה. אני אומר לך דבר קשה , ביחוד לי כמי שכל משפחתו (חוץ מהורי) הושמדה בשואה אבל בישראל 2015 כנראה לא התגשם חזונו של הרצל אלא "חזונו של אייכמן ימ"ש. לאחר שביקר בארץ ישראל  כדי לקדם הגירת יהודים לא"י (אז הם עוד לא חשבו על הפתרון הסופי) ב 1937 אמר אייכמן ימ"ש ודיווח להיטלר ימ"ש כלהלן: "ראיתי שיש להם (ליהודים) בא"י המון בנקים שבהעדר גויים לרמות אותם, הם מרמים ועושקים אחד את השני . המלצתי שתהיה להם (ליהודים) מדינה והם כבר ידאגו להשמיד את עצמם בשדידה וגניבה אחד מהשני ". הגעתי למסקנה הקשה שהשחיתות בישראל מקורה כנראה באמת בתכונות מובנות שחלקו נובעות מתהליכים היסטוריים ממושכים (כמו ההגבלות המקצועיות שהוטלו על יהודים במאות שנות גולה ותחכום נגד שלטונות שפיתחו במהלך השנים ועוד), אולי אפילו גנטיות שקשורות בעמנו , ולכן אין סיכוי להכניעה והיא שתכניע אותנו. אלמלא הייתי יהודי, זה היה נשמע אנטישמי, אבל לצערי זו האמת. העדות הנוראה לזה היא בפרק האחרון בספרך בו ציינת שלא רק שאף אחד לא מרים את דגל המלחמה בשחיתות בבחירות, אלא שמפלגות שבראשן עומדים פושעים ומושחתים עם קבלות זוכות למאות אלפי קולות , מה שמוכיח שיש ציבורים גדולים בישראל שלא רק נרתעים משחיתות, אלא מעריצים אותה. נכון שיש שחיתות בארצות נוספות, אולי אפילו בממדים גדולים יותר , אבל בד"כ היא לא במדינות המוגדרות דמוקרטיות , כאילו מערביות ומתקדמות כישראל. כפי שכתבתי בפוסט בפייסבוק אני רואה בך גיבור לאומי, לא פחות מגדולי הגיבורים קמו לעמנו . ראיתי את אנושיותך ועוז רוחך עוד בתקופה של "אמיתי " לפני 20-25 שנה, ואין לך מחליף וזו אמורה להיות דאגה קשה לכל ישראלי החרד לגורל המדינה. אני יכול רק להודות לאל שנשארתי רווק ואין לי ילדים, למרות שמשמי שכנראה לא ישרוד אחרי לכתי ,אתה אולי יכול לדעת שאני צאצא של גדולי הרבנים (חר"ג=חתן רבי גרשון , שהיה גיסו של הבעש"ט) כי לא נראה לי שהמדינה תשרוד ,אפילו בעוד 10 שנים. כפי שכתבתי אשמח לסייע לאומ"ץ כחבר או פעיל ובכל צורה שמאפשר לי מצבי כפנסיונר , אבל המלחמה כנראה אבודה. אני מקווה שדעותי "הימניות" בתחום המדיני , שאיני מסתיר לא יפריעו לחברות כזו, כי כפי שאתה מכיר אותי מעניינת רק האמת ולדעתי הימין מביע אמת יותר מחוגי השמאל וההוכחה היא כל מה שעברנו בישראל ב 25 השנים מאז הכרנו. גם בתחום הכלכלי הוצאה של כמה שיותר משאבים וסמכויות כלכליות מהפוליטיקאים זו הדרך להפחתת השחיתות וזה מתבטא רק בדעות "ימניות" מבחינה כלכלית – שוק חופשי וכ"ו.
בברכה וכל טוב ישראל חר"ג
06/08/2015


לאריה אבנרי היקר,
רב תודות על ספרך החדש "אומץ לב", וכל מה שכתבת, גם עלי, הוא אמת, כל האמת ורק האמת.
יישר כוחך וחזק ברוך, ומניין אתה מוצא כוחות עליונים להמשיך בהנהגת התנועה למאבק חורמה עקבי ומקיף, בשחיתות שפשתה ברבדים חשובים של החברה הישראלית?
עדיין רבה הדרך ואיחוליי כי תמשיך בפועלך וצריך לגייס כוחות חדשים ורעננים, שכן השחיתות או חשיפתה הולכת וגוברת.
שלך בנאמנות, מיכאל קורינאלדי
30/07/2015


אריה אבנרי שלום, קראתי את ספרך ולדעתי זה ספר מצויין לפחות לתחושתי המסר המועבר הוא שהמדינה בסכנה. כמי שקצת עוסק בעולם האינטרנט, אני לא מבין מדוע אתה לא מקשר באופן בולט לדף המאפשר את רכישת הספר?
יורם -
09/07/2015


אריה יקירי, קיבלתי בתודה רבתי את ספרך המרשים. תמיד ידעתי שתגיע רחוק: כעורכך הראשון הבחנתי מיד שלא תניח לנושא עד שלא תמצה אותו עד תום-תומו. כה לחי, אריה - תתברך בהצלחתך ואקווה שספרך ימוקם במקום הכבוד שמגיע לו! 
רענן לוריא
05/07/2015

טוב מאוחר מאשר בכלל לא. נכחנו באירוע של אומ"ץ בו הושק ספרך. אמנם נפגשנו לאחר מכן במסעדה, אבל אנחנו רוצים לבטא את ההנאה הנשאבת בערב מיוחד כזה, המכוון  לאנשי מעשה ומעניק להם הוקרה. הצלחה עם ספרך המעניין.

זהבה ושלמה נקדימון

 28/06/2015
כל הכבוד אריה.
הכרוניקה היומיומית בנושא הכואב בו אתה עוסק בנחישות ובאומץ מקשה למצוא זמן, ותעצומות נפש, לקרוא בספרך החשוב והמועיל. אך אי אפשר יהיה לוותר על הקריאה בו.
דניאל דורון
27/06/2015


סופר אמיץ
נכתב ע"י סיגי (לא נבדק) בתאריך ה', 06/25/2015 - 11:41
זה סופר אמיץ שלא כל אחד יכול להתחבר לכתיבה שלו, שהיא נוקבת מצד אחד
אבל זורמת מהצד השני. סופר מצוין שהכתיבה שלו זורמת והאמירות שלו חשובות.
תודה על הסקירה המקיפה.
אריה ערב טוב,
הגעתי לעמוד 470. מתיש לקרוא כ- 750 עמוד!
היית יכול לכתוב 4-5 ספרים:
1. אריק שרון
2. אהוד אולמרט.
3. אביגדור ליברמן
4. הון שלטון
5. קשרי הון, שלטון עם עיתונאים.
6. פרשיות עלומות ( גז, רכבת , פרקליטות ועוד.....)
תקופת אמיתי – האירועים נכתבו בפרספקטיבה ובמרחק כ – 20 שנה לאחור
תוך מבט חוויתי ותפיסת המציאות של אז בזווית עיניך של היום.
בספרי , מבטי ותפיסת המציאות של אז , הינה מזווית עיני והיא במידת מה שונה
וזה בסדר גמור!
בספרך הינך מודה בכנות רבה על שגיאותיך באירועים מסוימים ובעיקר על התחברות לאנשים בלהט העשייה
שהשתמשו, על פניו, בך ובאומ"ץ, כמו עוזי דיין שאני מכיר אותו היטב משרותנו הצבאי ואין לי הרבה מחמאות להגיד על האיש האומלל בנפשו.
אני משוכנע שלו הייתי לידך בעשייה היית נימנע על פי רוב לשגות.
יש אנשים שנתת להם קרדיט שבעיני הם לא ראויים ובלשון המעטה, כמו בורובסקי ועוד.....
משה ליאון יצאה מימך בזול מאוד!
חלק מהאירועים כמו קרטא+אקירוב , פרשיות ברכבת ועוד, לו היית משתף אותי ,היו נכתבים בהרחבה ובדיוק נכון יותר.
שמח שאימצת באומ"ץ פעילות של סיירת כפי שניסיתי כול ימי אמיתי לשכנע אותך.
שוב אומר שנושאים מסוימים שטיפלה בהם אומ"ץ – אתה, אין בהם דבר מה הקשר למיגור השחיתות ומנהל תקין. חלקתי על כך בעבר וגם כיום.
אבל, לא הייתי במרכז העשייה אז לא נוח לי להלין על כך.
מבחינתי , הספר ראוי להיות ספר לימוד באוניברסיטה בחוג למדעי החברה כשכול נושא ונושא צריך להיות מנותח אקדמית באשר לסדרי שלטון.
בידידות, לונקהכל הכבוד!!!! כל מילה בסלע....
כתוב מאד יפה ,מפרגן והכי חשוב - צודק!!!! אין אף אחד שמעז לעשות מה שאתה עושה למען כולם!!!! חייל בודד מול צבא ענק של רמאים, נוכלים, מושחתים תאבי בצע....ועוד. מכל רחבי הקשת הפוליטית ושכבות העם.
לנו כעם – זה יותר מעצוב!!!! מה שקורה כאן. אתה – אריה - אחד יחיד ומיוחד.
רחלי הרטאריה היקר,
עדיין נפעם אני מהכנס הנעים במלאת 12 לאומץ ולהשקת ספרך ה-33.
מעיון בספר בימים האחרונים, רציתי לציין את עומקו, יסודיותו, מרחבו. אך אציין גם את הסדר, שבו מוגש הספר ואת עבודת הכתיבה שלך והעבודה המקצועית של יתר המשתתפים בהוצאתו לאור.
בהזדמנות זו ברצוני להודות, להוקיר ולהעריך את פועלה של רעייתך, זיוה. עזר לצדך. ללא סיועה, ספק אם תנועת אומץ הייתה מבצעת את מפעלה הנדיר בישראל - בראשותך - במשך חצי יובל שנים.
לכן, אריה, קבל נא את ברכותי והכפל אותן לכשתעביר מסר זה לרעייתך היקרה.
כל טוב, חגי
19/06/2015לוחם ללא חת / מאת אבי בטלהיים
17/06/2015נאום מנכ"ל תנועת אומ"ץ פליצ'ה פלד בערב השקת ספרו של אריה אבנרי "אומץ לב"
17/06/2015ברכה לאריה עם הוצאת ספרו "אומץ לב" / מאת רן כוחן
17/06/2015


האומץ והלב / מאת עמוס אריכא
12/06/2015
שחיתות קטלנית / מאת עמוס אריכאגילויים מדהימים חדשים על השחיתות בישראל וניסיון לחסל עיתונאי חוקר מתפרסמים בספרי החדש: "אומץ לב". כל ההכנסות ממכירת הספר יועברו לתנועת אומ"ץ
22/05/2015תכנית הרדיו "שעת חברה" 03/06/2015 לרגל יציאת ספרי החדש "אומץ לב". בין השאר מתייחס אריה בתכנית למחאת יוצאי אתיופיה עמותת עמיתיים,ארגון השקיפות הבינלאומי,שביל ישראל, נשיאת ביהמ"ש העליון השופטת מרים נאור,סלים ג'ובראן, ועוד

ביקורת של עמי דור-און לספרו החדש של אריה אבנרי "אומץ לב"
הקלק כאן לעיון ב-7 פרקים מהספר " אומץ לב"

הופיע ספרי החדש "אומץ לב" - יוני 2015

    עיצוב: סטודיו נעמה